Logotyp Kliniska Studier Sverige Forum Söder

Gertrud Lundkvist

Gertrud Lundkvist

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 0768-87 18 16 E-post: gertrud.lundkvist @skane.se

Jonas Björk

Jonas Björk

Professor i epidemiologi

Telefon: 046-222 69 16 E-post: jonas.bjork@med.lu.se

Matilda Almgren

Matilda Almgren

Lokal nodsamordnare

Telefon: 0725-99 91 88 E-post: matilda.MA.almgren@skane.se

Paul Söderholm

Paul Söderholm

Systemutvecklare

Telefon: 0725-99 75 53 E-post: paul.soderholm@skane.se

Ulf Malmqvist

Ulf Malmqvist

Nodföreståndare

Telefon: 046 – 17 33 33 E-post: ulf.malmqvist@skane.se

Kontakta oss

Ann Tronde

Ann Tronde

Nodsamordnare

Telefon: 0703-64 07 24 E-post: ann.tronde@skane.se

Annika Sjöhof

Annika Sjöhof

Forskningsadministratör

Telefon: 0725-99 90 13 E-post: annika.sjohof@skane.se

Cecilia Åkesson Kotsaris

Cecilia Åkesson Kotsaris

IT-projektledare

Telefon: 0725-87 60 88 E-post: Cecilia.Akesson-Kotsaris@skane.se

Gertrud Lundkvist

Gertrud Lundkvist

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 0768-87 18 16 E-post: gertrud.lundkvist@skane.se

Jonas Björk

Jonas Björk

Professor i epidemiologi

Telefon: 046-222 69 16 E-post: jonas.bjork@med.lu.se

Matilda Almgren

Matilda Almgren

Lokal nodsamordnare

Telefon: 0725-99 91 88 E-post: matilda.MA.almgren@skane.se

Paul Söderholm

Paul Söderholm

Systemutvecklare

Telefon: 0725-99 75 53 E-post: paul.soderholm@skane.se

Ulf Malmqvist

Ulf Malmqvist

Nodföreståndare

Telefon: 046 – 17 33 33 E-post: ulf.malmqvist@skane.se

Kliniskt prövningsstöd

André Wennersten

André Wennersten

Projektledare

Telefon: 0721-99 82 53 E-post: andre.wennersten@skane.se

Ingrid Sandgren

Ingrid Sandgren

Data manager

Telefon: 0725-97 73 80 E-post: ingrid.sandgren@skane.se

Johanna Mercke Odeberg

Johanna Mercke Odeberg

Enhetschef

Telefon: 0722-38 03 56 E-post: johanna. merckeodeberg@skane.se

Lena Bossmar

Lena Bossmar

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-93 92 16 E-post: lena.bossmar@skane.se

Liz Jergle Almquist

Liz Jergle Almquist

Klinisk prövningsledare

Telefon: 046-17 79 64 E-post: liz.jergle-almquist@skane.se

Kristina Johansson

Kristina Johansson

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 74 44 E-post: kristina.BJ.johansson @skane.se

Maria Skoog

Maria Skoog

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 89 32 E-post: maria.skoog@skane.se

Pernilla Nilsson

Pernilla Nilsson

Data manager

Telefon: 0768-87 05 58 E-post: Pernilla.AM.Nilsson@skane.se

Petra Johnels

Petra Johnels

Prövningsledare

Telefon: 0724-67 29 21 E-post: petra.johnels@skane.se

Kliniskt prövningsstöd

André Wennersten

André Wennersten

Projektledare

Telefon: 0721-99 82 53 E-post: andre.wennersten@skane.se

Ingrid Sandgren

Ingrid Sandgren

Telefon: 0725-97 73 80 E-post: ingrid.sandgren@skane.se

Johanna Mercke Odeberg

Johanna Mercke Odeberg

Enhetschef

Telefon: 0722-38 03 56 E-post: johanna.merckeodeberg@skane.se

Kristina Johansson

Kristina Johansson

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 74 44 E-post: kristina.BJ.johansson@skane.se

Lena Bossmar

Lena Bossmar

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-93 92 16 E-post: lena.bossmar@skane.se

Liz Jergle Almquist

Liz Jergle Almquist

Klinisk prövningsledare

Telefon: 046-17 79 64 E-post: liz.jergle-almquist@skane.se

Maria Skoog

Maria Skoog

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 89 32 E-post: maria.skoog@skane.se

Petra Johnels

Petra Johnels

Prövningsledare

Telefon: 0724-67 29 21 E-post: petra.johnels@skane.se

Klinisk prövningsenhet

Annette Crona

Annette Crona

Servicebiträde

Telefon: 046-173568 E-post: annette.crona@skane.se

Catrin Enstedt

Catrin Enstedt

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: catrin.enstedt@skane.se

Eva Svensson

Eva Svensson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: eva.x.svensson@skane.se

Helén Holm Månsson

Helén Holm Månsson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: helen.holmmansson@skane.se

Jessica Johnsson

Jessica Johnsson

Forskningssjuksköterska, Föräldraledig

Telefon: 046-175337 E-post: jessica.johnsson@skane.se

Johanna Mercke Odeberg

Johanna Mercke Odeberg

Enhetschef

Telefon: 0722-38 03 56 E-post: johanna. merckeodeberg@skane.se

Karin Savbrant

Karin Savbrant

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post:karin.savbrant@skane.se

Kerstin Weber

Kerstin Weber

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-175337 E-post: kerstin.weber@skane.se

Kristina Hansson

Kristina Hansson

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 04 E-post: kristina.hansson@skane.se

Ola Ekström

Ola Ekström

ST-läkare

E-post: ola.a.ekstrom@skane.se

Pia Danmyr

Pia Danmyr

Utvecklare QA & biobank

Telefon: 0703-84 41 78 E-post: pia.danmyr@skane.se

Åsa Håkansson

Åsa Håkansson

Forskningssjuksköterska

Annette Crona

Annette Crona

Servicebiträde

Telefon: 046-173568 E-post: annette.crona@skane.se

Catrin Enstedt

Catrin Enstedt

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: catrin.enstedt@skane.se

Eva Svensson

Eva Svensson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: eva.x.svensson@skane.se

Helén Holm Månsson

Helén Holm Månsson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post: helen.holmmansson@skane.se

Jessica Johnsson

Jessica Johnsson

Forskningssjuksköterska, Föräldraledig

Telefon: 046-175337 E-post: jessica.johnsson@skane.se

Johanna Mercke Odeberg

Johanna Mercke Odeberg

Enhetschef

Telefon: 0722-38 03 56 E-post: johanna.merckeodeberg@skane.se

Karin Savbrant

Karin Savbrant

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-171000 E-post:karin.savbrant@skane.se

Kerstin Weber

Kerstin Weber

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-175337 E-post: kerstin.weber@skane.se

Kristina Hansson

Kristina Hansson

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 04 E-post: kristina.hansson@skane.se

Ola Ekström

Ola Ekström

ST-Läkare

E-post: ola.a.ekstrom@skane.se

Pia Danmyr

Pia Danmyr

Utvecklare QA & biobank

Telefon: 0703-84 41 78 E-post: pia.danmyr@skane.se

Åsa Håkansson

Åsa Håkansson

Forskningssjuksköterska Tjänstledig

Medicinsk statistik och epidemiologi

Axel Ström

Axel Ström

Medicinsk Statistiker

Telefon:              E-post: axel.strom@skane.se

Anna Åkesson

Anna Åkesson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0725-95 13 92 E-post: anna.akesson@skane.se

Helene Jacobsson

Helene Jacobsson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 34 E-post: helene.jacobsson @skane.se

Håkan Lövkvist

Håkan Lövkvist

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 32 E-post: hakan.lovkvist@skane.se

Susann Ullén

Susann Ullén

Enhetschef / Seniorstatistiker

Telefon: 0725-96 22 88 E-post: susann.ullen@skane.se

Tommy Schyman

Tommy Schyman

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0725-96 22 85 E-post: tommy.schyman @skane.se

Axel Ström

Axel Ström

Medicinsk statistiker

Telefon:               E-post: axel.strom@skane.se

Anna Åkesson

Anna Åkesson

Medicinsk statistiker

Telefon: 0725-95 13 92 E-post: anna.akesson@skane.se

Helene Jacobsson

Helene Jacobsson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 34 E-post: helene.jacobsson@skane.se

Håkan Lövkvist

Håkan Lövkvist

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 32 E-post: hakan.lovkvist@skane.se

Susann Ullén

Susann Ullén

Enhetschef / Seniorstatistiker

Telefon: 0725-96 22 88 E-post: susann.ullen@skane.se

Tommy Schyman

Tommy Schyman

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0725-96 22 85 E-post: tommy.schyman@skane.se