Logotyp Kliniska Studier Sverige Forum Söder
Stödjer klinisk forskning i Södra sjukvårdsregionen

Kontakta oss

Nodkontor

Ulf Malmqvist

Nodföreståndare

Telefon: 046 – 17 33 33
E-post: Ulf.Malmqvist@skane.se

Ann Tronde

Nodsamordnare

Telefon: 0703-64 07 24
E-post: Ann.Tronde@skane.se

Petra Johnels

ATMP-koordinator

Telefon: 0724-67 29 21
E-post: Petra.Johnels@skane.se

Matilda Almgren

Lokal nodsamordnare

Telefon: 0725-99 91 88
E-post: Matilda.MA.Almgren@skane.se

Mia Abels

Projektledare

Telefon:
E-post: Mia.Abels@skane.se

Cecilia Åkesson Kotsaris

IT-projektledare

Telefon: 0725-87 60 88
E-post: Cecilia.Akesson-Kotsaris@skane.se

Helena Hallefjord

Systemutvecklare

Telefon: 046-17 54 05
E-post: Helena.Hallefjord@skane.se

Paul Söderholm

Systemutvecklare

Telefon: 0725-99 75 53
E-post: Paul.Soderholm@skane.se

Jacob de Maré

Kommunikatör

Telefon: 0724-65 95 80
E-post: Jacob.deMare@skane.se

Lena Lindberg

Administratör

Telefon: 0724-65 97 06
E-post: Lena.Lindberg@skane.se

Jonas Björk

Professor i epidemiologi

Telefon: 046-222 69 16
E-post: Jonas.Bjork@med.lu.se

Nina Wideheim

Webbredaktör/Projektledare

Telefon: 0724-65 15 46
E-post: Nina.Wideheim@skane.se

Kontakta oss

Ulf Malmqvist

Nodföreståndare

Telefon: 046 – 17 33 33
E-post: Ulf.Malmqvist@skane.se

Ann Tronde

Nodsamordnare

Telefon: 0703-64 07 24
E-post: Ann.Tronde@skane.se

Petra Johnels

ATMP-koordinator

Telefon: 0724-67 29 21
E-post: Petra.Johnels@skane.se

Matilda Almgren

Lokal nodsamordnare

Telefon: 0725-99 91 88
E-post: Matilda.MA.Almgren@skane.se

Cecilia Åkesson Kotsaris

IT-projektledare

Telefon: 0725-87 60 88
E-post: Cecilia.Akesson-Kotsaris@skane.se

Paul Söderholm

Systemutvecklare

Telefon: 0725-99 75 53
E-post: Paul.Soderholm@skane.se

Helena Hallefjord

Systemutvecklare

Telefon: 046-17 54 05
E-post: Helena.Hallefjord@skane.se

Jacob de Maré

Kommunikatör

Telefon: 046-17 47 20
E-post: Jacob.deMare@skane.se

Lena Lindberg

Administratör

Telefon: 046-17 54 18
E-post: Lena.Lindberg@skane.se

Jonas Björk

Professor i epidemiologi

Telefon: 046-222 69 16
E-post: Jonas.Bjork@med.lu.se

Nina Wideheim

Webbredaktör/Projektledare

Telefon: 0724-65 15 46
E-post: Nina.Wideheim@skane.se

Kliniskt prövningsstöd

Kristina Johansson

Enhetschef

Telefon: 0725-99 74 44
E-post: Kristina.BJ.Johansson @skane.se

Liz Jergle

Klinisk prövningsledare

Telefon: 046-17 79 64
E-post: Liz.Jergle@skane.se

Maria Skoog

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 89 32
E-post: Maria.Skoog@skane.se

Jenny Bendz

Data manager

Telefon: 0724-65 71 95
E-post: Jenny.Bendz@skane.se

Ann-Sofi Svensson

Klinisk prövningsledare

Telefon: 072-4646763
E-post: Ann-Sofi.M.Svensson@skane.se

Helena Trege

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0723-91 82 35
E-post: Helena.Trege@skane.se

Pernilla Nilsson

Data manager

Telefon: 0768-87 05 58
E-post: Pernilla.AM.Nilsson@skane.se

Gertrud Lundkvist

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 0768-87 18 16
E-post: Gertrud.Lundkvist @skane.se

André Wennersten

Projektledare

Telefon: 0721-99 82 53
E-post: Andre.Wennersten@skane.se

Kliniskt prövningsstöd

Kristina Johansson

Enhetschef

Telefon: 0725-99 74 44
E-post: Kristina.BJ.Johansson@skane.se

Liz Jergle

Klinisk prövningsledare

Telefon: 046-17 79 64
E-post: Liz.Jergle@skane.se

Maria Skoog

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0725-99 89 32
E-post: Maria.Skoog@skane.se

Ann-Sofi Svensson

Klinisk prövningsledare

Telefon: 072-4646763
E-post: Ann-Sofi.M.Svensson@skane.se

Helena Trege

Klinisk prövningsledare

Telefon: 0723-91 82 35
E-post: Helena.Trege@skane.se

Gertrud Lundkvist

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 0768-87 18 16
E-post: Gertrud.Lundkvist@skane.se

Jenny Bendz

Data manager

Telefon: 0724-65 71 95
E-post: Jenny.Bendz@skane.se

Pernilla Nilsson

Data manager

Telefon: 0768-87 05 58
E-post: Pernilla.AM.Nilsson@skane.se

André Wennersten

Projektledare

Telefon: 0721-99 82 53
E-post: Andre.Wennersten@skane.se

Klinisk prövningsenhet

Suzanne Lindholm

Enhetschef

Louise Hagman Bennet

Överläkare

Telefon: 046-17 87 17
E-post: Louise.HagmanBennet@skane.se

Kristina Hansson

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 11
E-post: Kristina.AC.Hansson@skane.se

Kerstin Weber

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 04
E-post: Kerstin.Weber@skane.se

Pia Danmyr

Utvecklare QA & biobank

Telefon: 0703-84 41 78
E-post: Pia.Danmyr@skane.se

Jessica Johnsson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-175337
E-post: Jessica.Johnsson@skane.se

Åsa Håkansson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-17 53 37
E-post: Asa.I.Hakansson@skane.se

Annette Crona

Servicebiträde

Telefon: 046-173568
E-post: Annette.Crona@skane.se

Kerstin Cappelin

Forskningssjuksköterska (timanställd)

Eva Svensson

Forskningssjuksköterska (timanställd)

Suzanne Lindholm

Enhetschef

Telefon: 046-17 53 39
E-post: Suzanne.Lindholm@skane.se

Louise Hagman Bennet

Överläkare

Telefon: 046-17 87 17
E-post: Louise.HagmanBennet@skane.se

Kristina Hansson

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 11
E-post: Kristina.AC.Hansson@skane.se

Kerstin Weber

Biomedicinsk analytiker

Telefon: 046-17 58 04
E-post: Kerstin.Weber@skane.se

Åsa Håkansson

Forskningssjuksköterska Tjänstledig

Telefon: 046-17 53 37
E-post: Asa.I.Hakansson@skane.se

Jessica Johnsson

Forskningssjuksköterska

Telefon: 046-17 53 37
E-post: Jessica.Johnsson@skane.se

Pia Danmyr

Utvecklare QA & biobank

Telefon: 0703-84 41 78
E-post: Pia.Danmyr@skane.se

Annette Crona

Servicebiträde

Telefon: 046-173568
E-post: Annette.Crona@skane.se

Kerstin Cappelin

Forskningssjuksköterska (timanställd)

Eva Svensson

Forskningssjuksköterska (timanställd)

E-post: Eva.X.Svensson@skane.se

Medicinsk statistik och epidemiologi

Susann Ullén

Enhetschef / Seniorstatistiker / Kontakt rådgivning

Telefon: 0725-96 22 88
E-post: Susann.Ullen@skane.se

Andrea Dahl Sturedahl

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0724-65 18 10
E-post: Andrea.DahlSturedahl@skane.se

Helene Jacobsson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 34
E-post: Helene.Jacobsson @skane.se

Håkan Lövkvist

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 32
E-post: Hakan.Lovkvist@skane.se

Jenny Sandgren

Medicinsk statistiker

Telefon: 0724-67 16 81
E-post: Jenny.JS.Sandgren@skane.se

Axel Ström

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0725-96 22 85
E-post: Axel.Strom@skane.se

Anna Åkesson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0725-95 13 92
E-post: Anna.Akesson@skane.se

Susann Ullén

Enhetschef / Seniorstatistiker

Telefon: 0725-96 22 88
E-post: Susann.Ullen@skane.se

Andrea Dahl Sturedahl

Medicinsk Statistiker

Telefon: 0724-65 18 10
E-post: Andrea.DahlSturedahl@skane.se

Helene Jacobsson

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 34
E-post: Helene.Jacobsson@skane.se

Håkan Lövkvist

Medicinsk Statistiker

Telefon: 046-17 79 32
E-post: Hakan.Lovkvist@skane.se

Jenny Sandgren

Medicinsk statistiker

Telefon:0725-96 22 85
E-post: Jenny.JS.Sandgren@skane.se

Axel Ström

Medicinsk statistiker

Telefon:0725-96 22 85
E-post: Axel.Strom@skane.se

Anna Åkesson

Medicinsk statistiker

Telefon: 0725-95 13 92
E-post: Anna.Akesson@skane.se